Tvrzená skla klasická

Vyberte si z naší široké nabídky transparentních ochranných skel pro váš telefon. Tvrzená skla telefon chrání před prasknutím displeje, nečistotami, špínou a poškrábáním. Wabo.cz vám nabízí klasická tvrzená skla pro ochranu displeje vašich mobilních miláčků různých značek a modelů. Vyberte si například v sekci výběru podle značek. Doporučujeme však vybírat 3D ochranná skla z důvodu vyšší ochrany a lepšího přilnutí k displeji. 3D ochranná skla na mobily pro vás dělíme podle barev na bílá a černá.

 #ShowMore#

Rozdíl mezi tvrzeným sklem a fólií

Když v dnešní době člověk kupuje telefon, jedná se doslova o větší a komplexnější proces než jak tomu bývalo dříve. Nejprve nad telefonem dlouze přemýšlíte, jaký pro vás bude nejvhodnější, poté si rozmyslíte cenovou relaci, kolik jste ochotni utratit za každodenní nástroj a porovnáváte různé prodejce, jejich rychlosti dodání a mnoho dalších faktorů. Obě ochranné pomůcky vám pomůžou docílit displeje bez škrábanců a drobných poškození. Situace je jiná u vážnějších pádů telefonu. Vše se dozvíte dále v článku.

 

Zásadní rozdíly mezi tvrzeným sklem a fólií

Bohužel, rozdíly mezi fólií a tvrzeným sklem jsou výrazné. Tím nejradikálnějším rozdílem je jejich odolnost a pevnost. Ochranné tvrzené sklo má několikanásobně vyšší odolnost, některé zdroje uvádějí až 8 - násobek. 

Tvrzené sklo je mnohonásobně těžší, díky čemuž se lépe aplikuje a také je snažší vytlačit případné vzduchové bubliny po aplikaci na telefon.

Fólie je daleko náročnější na aplikaci. Díky tomu je fóli o poznání levnější, ale určitě to za to nestojí.

Shrňme si porovnání:

  • Tvrzené sklo ochrání váš telefon v případě pádu i proti škrábancům a nečistotám, fólie pouze proti škrábancům a nečistotám
  • Aplikace tvrzeného skla je snažší a dá se i případně napravit v případě špatného umístění, aplikace fólie je nepředvídatelná a náročná
  • Fólie je levnější, ale tvrzené sklo se rozhodně vyplatí v porovnání cena/výkon

Vyplívá z toho závěr, že fólie je dobrá spíše pro ochranu drobných škrábanců a oděrek, ale tvrzené sklo ochrání telefon i při pádu. Díky tomu je v tomto porovnání jasný vítěz - tvrzené sklo. Nás ve Wabo.cz vaše zařízení zajímá, proto doporučujeme tu nejvyšší možnou ochranu a to je 3D ochranné sklo. 

 

Typy a druhy tvrzených skel

 Liší se tloušťkou, různými fyzickými vlastnostmi a hlavně rozlišujeme například tvrzená skla pro mobily se zaobleným displejem.

  • 2D - toto ochranné tvrzené sklo je rovné, je vhodné pro telefony s rovným displejem. Také nemá zaoblené hrany, tím pádem může snižovat komfort při používání
  • 2,5D - rovné tvrzené sklo s mírně zaoblenými hranami zajistí komfort při používání, ale stále je vhodné pouze pro telefony s rovným displejem
  • 3D - navrženo pro telefony se zaobleným displejem, nevýhodou je chabé přilnutí na stranách způsobené nepřesnou výrobou a rozpoložením lepidla
  • Full Cover neboli Edge to Edge - tyto druhy ochranných skel se také označují jako 3D ale kromě displeje chrání i rám telefonu. Díky tomu poskytují tu nejlepší ochranu pro vašeho mobilního miláčka

Proto v naší sekci 3D tvrzených sklech naleznete pouze Full Cover neboli Edge to Edge varianty.

 

Speciální vlastnosti tvrzených skel

Díky modernizaci výrobních procesů dnes například každé ochranné tvrzené sklo obsahuje oleofobní vrstvu, která zajišťuje, že se sklo nešpiní od prstů a telefon tak vypadá déle jako nový. 

Další novinkou v odvětví ochrany telefonů je přítomnost speciální povrchové úpravy tvrzeného skla - privacy filtru. To je vrstva, která znemožňuje dívat se na telefon z jiných úhlů než přímých když telefon držíte v ruce. Díky této vrstvě vám nikdo do telefonu neuvidí.

Ochrana očí je také důležitý faktor v dnešní displejové době a proto vznikla řada ochranných skel obsahujících vrstvu filtrující nebezpečné modré světlo. Ta zajistí mírnější dopad na oči při častém používání mobilního telefonu.

Antibakteriální vrstva je dnes zatím jen raritní, ale postupně se dostává i na tvrzená skla. Zajišťuje ještě bezpečnější používání telefonů z pohledu zdraví tím, že zachycuje vysoké procento povrchových bakterií.

Nově také začali výrobci uvádět možnost 'Full glue' což znamená že se lepidlo nachází přes celou styčnou plochu ochranného skla a tím pádem zajišťuje maximální přilnavost i pro 3D tvrzená skla. 

 

Jak vzniká tvrzené sklo?

Tvrzené sklo se vyrábí procesem zvaným kalení. Kalení je způsob zpracování při kterém se daná látka, v našem případě sklo, ohřeje na 'kalící' teplotu a následně je velice prudce ochlazena. Tím se dosáhne maximální pevnosti skla, což v praxi znamená mnohonásobně vyšší pevnost a odolnost například i vúči pádu.

Při výrobě je potřeba sklo oříznout před kalením, protože tento zušlechťovací proces snižuje jeho tvárnost. V praxi to znamená že po přetvoření klasického skla v tvrzené sklo ztrácíme možnost další úpravy.

Objednávky odesíláme ihned, doručení trvá zpravidla 2 pracovní dny.