Silikonové obaly na mobil

Vyberte si z naší nabídky silikonových obalů na telefon. Nabízíme mnoho barevných a tvarových variant, proto si každý může vybrat takový obal, aby mu padl do ruky a stylem pasoval i například k oblečení. Vyberte si například čirý silikonový obal na mobil, protože je neutrální a hodí se k většině ostatních barev. Nebo barevný silikonový obal na mobil pro okamžité zaujetí okolí stylovým obalem. Trendy jsou také mramorové obaly na mobil, které vypadají jako leštěný kus mramoru. 

#ShowMore#

Pokud se bojíte že vám váš miláček upadne, zvolte naší barevnou variantu protinárazových obalů, které mají speciálně vyztužené rohy silikonem. Protinárazový silikonový obal telefon zachrání nejen při pádu na bok těla, ale i zezadu a zepředu. Speciálně vyvinuté okraje přesahují jak dopředu, dozadu tak i do stran. Jedná se o širší vrstvu silikonu se vzduchovou kapsou uvnitř, která při pádu absorbuje energii a na telefon se díky tomu přenáší pouze zlomek z ní a nedojde k takřka žádnému poškození. Samozřejmě záleží na výšce pádu a podloží, na které telefon padá. 

Hledáte obal který vám poslouží spíše jako designový prvek? Hledejte v kategorii krytů.

Pokud máte vážně obrovskou starost o váš telefon, zvolte pouzdro, které kryje telefon ze všech stran a poskytuje mu tak společně s 3D sklem tu nejvyšší možnou ochranu.

 

Jaký je rozdíl mezi obalem, krytem a pouzdrem?

Přečtěte si toto téma a nemějte už nikdy více pochyby o tom, co je kryt, obal a pouzdro a ani o tom, který formát ochrany mobilního telefonu zvolit. Porovnáme vám tyto tři nejběžněji používané termíny a vysvětlíme odlišnosti.

Kryty na mobil

Krytem se rozumí většinou plastové, jindy však silikonové ochranné zajištění telefonu. Zpravidla se jedná o neúplné pokrytí telefonu. Kryty se ze zadní strany nacvaknou na telefon a chrání jeho zadní část a mírně boky či horní a spodní hranu. Je to spíše designový prvek, který telefon ochrání před poškrábáním, velmi drobným pádem a nečistotami. Kryty se volí spíše z designového hlediska, protože dříve to byla nejrozmanitější kategorie ochrany pro telefon z pohledu vzhledu a motivů. V dnešní době už existuje daleko více obalů s různými motivy a tak nějak se plynule z krytů přešlo na obaly a tyto pojmy se mnohokrát prolínají. To však není správně a pravda zůstává v tom, že kryt není přes hrany telefonu (přes jeho okraje). 

Obal na mobil

Obal je silikonová, plastová, dřevěná či kožená ochranná pomůcka mobilního telefonu. Nejčastěji zasahuje přes okraje telefonu až z části na displej a tím chrání telefon daleko lépe než kryt. Dnes se vyrábí nejrůznější škála obalů odlišná jak v designu, tak v provedení, odolnosti a materiálu. Obal na telefon ho ochrání před poškrábáním, pádem, nečistotami a odřeninami. Je to nejpoužívanější ochranný prostředek současnosti. S rostoucí průměrnou cenou za každý mobilní telefon co nosíme v kapse, se zvýšilo i nutkání o něj lépe pečovat. Obal vám zachrání telefon v daleko více případech než kryt. Záporným rozdílem vůči krytu může být pouze jejich cena.

Pouzdro na mobil

Pouzdro na mobil je často kožené, například i s plastem či silikonem kombinované ochranné zařízení. Jeho odolnost a způsob uložení telefonu v něm mu dává jasnou první medaili ve všestrannosti ochrany, kterou poskytuje. Je jednoznačně nejbezpečnější variantou pro vašeho mobilního miláčka. Nevýhodou je vyšší cena. Naštěstí pouzdro váš telefon ochrání před nečistotami, poškrábáním, odřeninami a i před většími pády. V mnohých případech vám udrží i telefon v suchu když například silně prší. Nejčastěji mají pouzdra na telefon překlápěcí stranu pro předek telefonu s magnetickým clipem pro zajištění. Díky tomu je váš telefon, když ho zrovna nepoužíváte, chráněný ze všech možných stran a je zde naprosto minimální šance, že by mohlo jakýmkoliv způsobem dojít k jeho poškození. 

 

Finální zhodnocení krytů, obalů a pouzder na mobil

Z bezpečnostního hlediska je pořadí od nejbezpečnějšího k tomu nejméně bezpečnému následující:

  1. Pouzdro na mobil
  2. Obal na mobil
  3. Kryt na mobil

Z cenového hlediska je pořadí od nejlevnějšího k nejdražšímu takto:

  1. Kryt na mobil
  2. Obal na mobil
  3. Pouzdro na mobil

Z celkového pohledu na věc a v porovnání cena/výkon je pořadí opět jiné:

  1. Obal na mobil
  2. Pouzdro na mobil
  3. Kryt na mobil

 

Doporučení od Wabo.cz - Rozhodně se vyplatí si lehce připlatit a zvolit vhodný a líbivý obal pro váš mobilní telefon. Tuto radu dáváme na základě vlastních zkušeností s obaly, kryty a pouzdry. Obal je tzv. `Zlatá střední cesta`.

Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte se nás zeptat a my vám s čímkoliv rádi a ochotně poradíme.